11. Ankara Kitap Fuarı’na ilgi yoğundu

0
140

Eylül Fuarcılık Proje Müdürü Karausta, 11. Ankara Kitap Fuarı’na yoğun ilgi gösterildiğini belirterek, “250’yi aşkın yayınevinin katıldığı fuar, 300 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.” dedi.

ANKARA

Eylül Fuarcılık Proje Müdürü Metin Karausta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrasya Yazarlar Birliği desteğiyle düzenlenen kitap fuarının geçen yıla oranla ziyaretçi sayısında artış olduğunu ifade etti.

Fuara 250’yi aşkın yayınevinin katıldığını, 300 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildiğini belirten Karausta, yayınevlerinin Ankara’da gerçekleştirilen kitap fuarından oldukça memnun ayrıldıklarını, Ankaralılar’ın ilgisini umut verici bulduklarını aktardı.

“Okuyan kişilerin Ankara’da daha çok olduğunu gösteriyor”

Karausta, yayınevleri yetkililerinin, fuardaki kitap satışlarında her yıl artış olduğunu ifade ettiklerini bildirerek, şunları kaydetti:

“Yayıncılarımız, Türkiye’de gerçekleşen fuarlar içerisinde, ziyaretçi sayısına kıyasla kitap satışının Ankara’da daha fazla olduğunu söylüyorlar. Bu durum aynı zamanda okuyan kişilerin Ankara’da daha çok olduğunu gösteriyor. Biz burada bir şehrin en büyük kültürel faaliyetlerden birini gerçekleştiriyoruz. Bu kadar büyük bir kalabalığı görmek çok sevindirici bir durum. 10 gün boyunca binden fazla etkinlik yaptık. Ankara’da kültürel faaliyetler maalesef İstanbul’a göre biraz daha az ama çok önemli yazarları getirdik, Emrah Serbes, Murathan Mungan ve Ahmet Ümit gibi. Çok büyük ilgi gördüler. Bu bizi mutlu ediyor umarım vatandaşlarımız da mutludur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here