Ah Şu Hanımlar!

0
179

Sema Urfalioğlu –

Etrafımdaki kadınların çoğu yaşlanmaktan şikayetçi, e haklılarda tabii yaşlanmayı kim ister? Kimse istemez, hele biz hanımlar hiç. Yalnız dikkatimi çeken bir nokta var hadi benim gibi kırkını devirmiş hanımların telaşını bir nevi anlayabiliyorumda, otuzlara ne oluyor acaba? Ah bir anlasam! Neyse oraya sonra geleceğim şimdi kırk ve kırk üstü hanımlardan bahsetmek istiyorum biraz, öncelikle şunu belirteyim; kırk yaş her bayan için alışılması zor bir yaştır, olay beyinde bittiği için kadınlar 39 u biten gecenin sabahında aynanın karşısına geçip, şimdi ben kırk yaşındamıyım bakışı atarlar, bu bakış biraz hüzün, biraz telaş, birazda tamam artık herşey bitti bakışıdır.

Halbuki herşeyin başlangıcıdır o ilk sabah. Hepimizinde bildiği gibi, artık hanımların konusu ah bu kırışıklıklar olur. Filan kişi botox yaptırmış süper görünüyordu yada falan hanım son zamanlarda çok genç görünüyor kesin birşeyler yaptırmıştır vs.  Hanımlar, şimdi söyleyeceğim şeyi lütfen iyi düşünün ve gözlemleyin, benim gördüğüm şuki; yüzünüzden kırışıklıkları belki botoxla yada benzeri metodlarla geçici olarak yok edebilirsiniz ama yaşınızı edemiyorsunuz yani kırışıklıklar gitse bile yaşın getirmiş olduğu çizgi karekterlerini hiçbir metodla yok edemiyorsunuz. Yanlışta anlaşılmak istemem ben estetik karşıtı biri değilim, fakat estetiğin gerçekten gerektiği zaman kullanılması taraftarıyım. Yani demek istediğim şu; elli yaşımıza geldiğimiz zaman evlatlarımız zaten yirmibeş hatta otuzuna geliyorsa, bizde o yaşlarda yirmibeş, yada otuzlu yaşlar gibi görünmeyelim zaten , yaşımızın iyisi olarak görünelim.

Yoksa çok kötü bir görüntü oluyor bence, aman derim bunları iyi düşünün siz bakmayın Madonnaya, Madonna o yaptırır! Gerçi bana sorarsanız Madonna’da bile gayet abartı buluyorum, yaşı ile görüntüsünü düşündüğümde ki neyse, siz benim ne demek istediğimi anladınız sanırım öyle değilmi?

Gelelim otuzlu yaşlara, otuzların başlarında olan güzel bayanlar , saçma saçma depresyonlara girip ne olur etrafınızı delirtmeyin olurmu? Daha çok genç ve güzelsiniz, hayatın tadını çıkartın, hala bekarsanız koca bulma işini artık ciddiye alın derim! Biliyorum herzaman sinir olduğunuz şey olan annenizin “filancının oğlu var” sözlerine artık bir kulak verin hiç belli olmaz. Eğer ciddi bir şey arıyorsanız benim size önerim, hayatınızdaki kişiye altı aydan fazla zaman tanımayın, biliyorum yok artık! dediğinizi duyar gibiyim ama inanın bana artık otuzlu yaşlarına gelmiş bir erkek sizinle bir hayat geçirmek isteyip istemediğini üç ay içinde anlar. Onun için altı ay o yüzüğü parmağınıza takmak için oldukça yeterli bir süredir. Bence tabiiki.

Hayatınızın hangi döneminde olursanız olun, hayatınızın renklerini siz belirleyin kendinizle barışık ve kendinizi seven biri olun ve herzaman mutlu kalın..

Sevgilerimle

Sema Urfalıoğlu

Ach diese Frauen!

Viele Frauen um mich herum sind sehr besorgt, weil sie alt werden. Sie haben aber absolut recht, wer will schon alt werden? Natürlich keiner! Wir Frauen erst recht nicht. Eine Sache macht mich aber stutzig, ich kann die Besorgnis und die Aufregung der Frauen in meinem Alter, d.h. die über vierzig, total verstehen, aber was ist mit den Frauen in den Dreißigern? Ich würde gerne verstehen was mit denen los ist, aber dazu komme ich später. Erst möchte ich über die Frauen reden die über vierzig sind. Eins muss ich sagen, vierzig zu werden ist für Frauen gar nicht so einfach, weil das Altern Einstellungssache ist. Das Erkennen der Tatsache, dass man vierzig geworden ist, gestaltet sich immer schwierig. Am ersten Morgen nach dem Ende des 39. Lebensjahres werfen die meisten Frauen einen “bin ich jetzt viertzig?” Blick in den Spiegel und der verbirgt Enttäuschung, und Aufregung in sich. Der Gedanke “alles ist vorbei” kommt natürlich ungewollt auch auf.

Nein es ist nicht alles vorbei! Dieser Morgen ist erst der Anfang! Wie jeder weiss, ist das Thema der Frauen in dem Alter natürlich “Anti Aging”. Sie ratschen darüber, wer wenig oder wer viele Falten hat, oder wer Botox machen lassen hat. Liebe Frauen, meine Meinung dazu ist dass Sie zwar vielleicht Ihre Falten provisorisch wegzaubern können, aber ihr Alter nicht. Die Charakterzüge, die mit dem Alter gekommen sind kann man leider nicht wegzaubern. Die bleiben. Bitte versteht mich nicht falsch, ich bin nicht eine Gegnerin der Ästhätischen Eingriffe, nein, nur bin ich der Meinung, dass solche Eingriffe in Ordnung sind, wenn es unbedingt nötig ist. Ich will damit sagen, wenn wir fünfzig sind, dann sollten wir wie gute fünfzig Jährige aussehen und bitte nicht wie junge dreißig Jährige. Es würde komisch aussehen, wenn wir genauso alt aussähen wie unsere Kinder.

Ich finde “Botox bis zum geht nicht mehr” furchtbar! Bitte nehmt Madonna nicht als Beispiel! Ich finde auch Madonna sieht mitlerweile schrecklich aus, grade wegen des Botox u.a., wenn man bedenkt wie alt sie ist. Wie auch immer, ich bin mir sicher sie wissen schon was ich meine.

Kommen wir nun zu den Dreißigern: liebe Frauen, ich habe eine Bitte an Sie; bitte machen sie ihre Mitmenchen durch ihre Depressionen nicht verrückt! Das ist völlig unnötig. Ihr seid noch sehr jung und hübsch. Genießt das Leben. Wenn ihr  noch Single seid, dann ran an die Arbeit! Vielleicht solltet ihr weniger wählerisch werden.

Aber der wichtigste Tipp von mir ist, niemals mehr als sechs Monate Eures Lebens zu investieren, um zu entscheiden, ob es der Richtige ist. Ich weiß, das klingt verrückt, aber glaubt mir, ein Mann der über dreißig ist, weißt schon nach drei Monaten ob er mit euch was ernstes will oder nicht!

Liebe Frauen, es ist völlig egal in welchem Lebenskapitel Sie sich befinden, seien Sie zufrieden, lieben Sie sich selbst und nicht vergessen: nur Sie können entscheiden wie Bunt ihr leben sein kann. Sonnst keiner!

Sema Urfalioğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here