Beşiktaş 15. kupasına görkemli bir kutlama töreni ile kavuştu.

0
174

Lig’in 34. haftasında Osmanlı spor ile yaptığı ve 4-0 kazandığı karşılaşmanın ardından 2016-2017 sezonunu  şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş 15.  kupasına  görkemli bir kutlama töreni ile kavuştu.

Spor Toto Süper Lig ‘de şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş’ın 3 yıldızlı dev bayrakları bir çok noktaya asıldı. Dünya çapında yayın yapan haber ajansı Reuters, Beşiktaş’ın teknelerle İstanbul Boğaz’ında  yaptığı kutlamalara büyük ilgi gösterdi.

Nevzat Demir Tesisleri’nde toplanan futbolcular, oradan Anadolu Hisarı’na geçtiler. Buradan teknelere binen Siyah-Beyazlılar’a oyuncular taraftarlar da başka teknelerle eşlik etti. 3. yıldızı kutlayan Beşiktaş takımını takip eden taraftarlar meşaleler, bayraklar ve tezahüratlarla İstanbul Boğazı’nı adeta Siyah-Beyaza boyadı.Boğazdaki tekne turunun ardından stadın önünde de çok sayıda meşale yakıldı ve İstanbul Boğazı’nın üzerini sis bulutu kapladı.

ÜSTÜ AÇIK OTOBÜS İLE STADA GEÇTİLER

Boğazı geçerek Dolmabahçe ‘ye gelen Siyah- Beyazlı takım buradan üstü açık otobüs ile Vodafone Stadı’na geçti. Burada siyah-beyazlı taraftarlar takımlarına coşkulu bir karşılama yaptı. Yaklaşık 50 bine yakın taraftar ardından platforma çıkan futbolculara tezahüratlarda bulundu.Stadın dışında kale arkasının olduğu bölüme kurulan platformda Beşiktaşlı taraftarlarla eğlenen futbolcular, burada mikrofona  taraftarların yediden yetmişe ezbere bildiği tezahüratları söylediler. Hazırlanan platformun arkasında ise stadın gövdesine “1.Yılında 2. Şampiyonluk 3. Yıldız” yazıldı. Vodafone Stadı’nın yenilenmesinden sonra 1 yılllık süre içinde 2. kez şampiyon olan ve göğsüne 3. yıldızı takan Beşiktaş 15. şampiyonluğu kutlamalarında büyük bir coşku hakimdi. siyah-beyazlı taraftarlar stadyum çevresini hınca hınç doldurdu.

 

Tören 30 kişilik Beşiktaş Korosu’ nun marşlar söylemesiyle başladı. 15. şampiyonluk kupası, buggy/olips aracı ile Vodafone Park’da bir tur attıktan sonra kaideye yerleştirildi.Tören sırasında siyah-beyazlı takımın ligde attığı goller skorboard dan gösterildi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Hüsnü Güreli ile TFF İdari İşler, Organizasyonlar ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, kupayı vermek üzere platformda hazır bulundu.Siyah-beyazlıların yerini almasının ardından Beşiktaş kupasını aldı. Şampiyonluk kupasını takım olarak kaldıran oyuncular, büyük coşku yaşadı.

Kupa seremonisi sırasında havai fişek atıldı. Şampiyonluk kupasıyla fotoğraf çektiren siyah-beyazlılar, kupayla taraftarları selamladı.Gerçekleştirilen etkinliklerin ardından saha ortasındaki platforma futbolcular ve teknik heyet tek tek davet edildi. Platforma son olarak Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri çağrıldı.

Futbolcuların ve taraftarların coşkusu muhteşem görüntüler oluşturdu.Beşiktaş  şampiyonluğunu 3.yıldızı ile hafızalara kazıdı.

Adige Panorama ailesi olarak Beşiktaş camiasını, futbolcu ve taraftarlarını canı gönülden kutluyoruz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here