Bilecik Pazaryeri Halk Egitim Merkezi’nden Anitkabir ziyareti

0
145

Bilecik İli Pazaryeri İlçesi Halk Eğitim Merkezi, yine aktivitelerine bir yenisini ekleyerek, kursiyerleriyle Atamızın Ankara’daki ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

Pazaryeri İlçesini her platformda duyuran, Pazaryeri’ni yaptığı çalışmalarıyla tüm ülkeye tanıtan Pazaryeri Halk Eğitim Merkezinin başarılı Müdürü Sedat Büyük, yine yeniliklerine bir imza atarak başarılı kursiyerlerini Anıtkabir ziyareti ile ödüllendirdi.

 

Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Kursiyerler, ayrıca ilk ve ikinci meclisi de gezme fırsatı buldular.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği geziye Merkez Müdürü Sedat Büyük, iğne oyası usta öğreticisi Zuhal Afşar ve 32 kursiyer katıldı. İğne oyası kursiyerlerinin Pazaryerinde düzenledikleri “Yaşlılara Saygı Haftası”ndan sonra yaşlılara olan saygılarını gösterip, 18 Mart Çanakkale Zaferini anmak ve şehitlerimize olan bağlılıklarını göstermek üzere Anıtkabir ziyaretinde bulundular. Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine kursiyerleriyle birlikte çelenk koyan merkez müdürü Sedat Büyük; Anıtkabir defterine “Şanlı Türk Bayrağı için, ezanlarımızın susmaması için silah arkadaşlarınız ve Türk Milleti ile birlikte verdiğiniz mücadeleden dolayı size minnettarız” ifadelerini yazarak Atatürk’ü ve tüm şehitleri unutmadıklarını belirtti.

 

Bilecik Pazaryeri Belediyesinin ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün temin ettiği araçlarla Anıtkabire giden kursiyerler, rehber eşliğinde Anıtkabir müzesini gezip, ayrıntılı bilgiler aldılar. Geziye katılan kursiyerler, Anıtkabir gezisinden dolayı çok mutlu olduklarını ve bu ziyaretin kendileri için bir ödül olduğunu, emeklerinin karşılık bulmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here