Bilecikli Yazar, Şair ve Gazeteciler Pazaryeri’nde Buluştu

0
134

BİLECİK’TE BİR İLK YAŞANDI

BİLECİKLİ YAZAR, ŞAİR ve GAZETECİLER PAZARYERİ’NDE BULUŞTU

Bilecikli yazarlar, şairler, gazeteciler, radyo ve televizyoncular ilk defa Pazaryeri’nde buluştu. Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe 46 kişi katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını  Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük yaptı

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Bilecik’in tanıtımına katkıda bulunan, Bilecikli olup Bilecik’te ve Bilecik dışında yaşayan Bilecikli olmayıp Bilecik’te bulunmakta olan yazar, şair, ozan ve karikatüristleri; yerel gazete veya dergi sahibi ve yazarları, muhabirleri, radyo / tv sahibi, yapımcı ve muhabirlerini, tiyatro, film ve senaryo yazarları ile yapımcılarını birbirleriyle buluşturup, tanıştırmak ve kaynaştırarak Bilecik’in değerlerini ortaya çıkarmak. Yazar, şair ve gazetecilerin birikimleriyle ve yoğun emekleriyle yayımladıkları kitapları, dergileri, gazeteleri ve sanat eserlerini Bileciklilere ve Türkiye’ye tanıtmak. Genç nesilleri araştırmaya, okumaya, bilime, müziğe, sanata ve spora katkı yapmaya, anı – şiir – öykü – makale – roman yazmaya, karikatür çizmeye, şairliğe, yazarlığa ve gazeteciliğe teşvik etmektir. Kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, taşı mermer, yaprağı ipek, toprağı seramik olan, Türkiye’de 4 bölgeyi kucaklayan tek il olan Bilecik, bizim ortak paydamızdır”.

Etkinlikte, Yenipazarlı ozan Ziya Var; “Sevdam Bilecik” isimli şiirini seslendirdi. Etkinlikle ilgili olarak sırasıyla Ali Uslu, Ali Erdal, Enver Tuksal, Mustafa Turan, Muzaffer Kaplan ve Beyzanur Aydın isimli yazar, şair ve gazeteciler selamlama konuşmalarını yaptılar.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük misafirleriyle objektifimize poz verdi
Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin etkinliğin Sponsoru işadamı Osman Tekeli’ye onur ödülünü takdim etti.

Teşekkür Belgesi alan 3 gruptan biri. Teşekkür belgesiyle ödüllendirilenler sahneye sığmadı ve üç grup halinde belegeleri takdim edildi.

İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay Tepe

Adige Panorama Dergisi Genel Yayın Yönetmenimiz Muzaffer Kaplan’a teşekkür belgesi Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin tarafından takdim edildi. 

Etkinlikte, Yenipazarlı ozan Ziya Var; “Sevdam Bilecik” isimli şiirini seslendirdi. Etkinlikle ilgili olarak sırasıyla Ali Uslu, Ali Erdal, Enver Tuksal, Mustafa Turan, Muzaffer Kaplan ve Beyzanur Aydın isimli yazar, şair ve gazeteciler selamlama konuşmalarını yaptılar.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin
kurdele keserek 
Sergisinin açılışını yaptılar

Konuşmalardan sonra etkinliğin sponsoru Osman Tekeli’ye, Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan plaket, Pazaryeri belediye başkanı Zekiye Tekin tarafından verildi. Daha sonra yazarlara, şairlere ve gazetecilere sırasıyla ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Köroğlu, İstanbul Bilecikliler dernek başkanı Oktay Tepe ve Osman Tekeli tarafından teşekkür belgeleri verildi. Belgelerin verilmesinden sonra 46 yazar, şair ve gazetecilerin kitap ve gazetelerinden oluşan serginin gezilmesinden sonra tüm misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

Etkinliğe katılanlar arasında teşekkür belgesini alan duayen gazeteci Enver Tuksal gazetelerini sergiledi

Kitap sergisinden bir görünüm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here