Bozüyük’ün tasarımları Gölcük’ten dünyaya yayıldı.

0
203
Nevin Büyük, kursiyeri Emine Demir ile

Bozüyük’ün tasarımları Gölcük’ten dünyaya yayıldı.

  Gölcük Belediyesi’nin Değirmendere’de düzenlediği 9. Uluslar arası nakışlı kırkyama şenlik ve çalıştayına, Gölcük Belediyesi şenlik komitesi tarafından davet edilen Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticisi Nevin Büyük, Bilecik’i en güzel şekilde temsil edebilmek için elinden geleni yaptı.

  Gölcük Değirmendere Çınarlık meydanın’da düzenlenen kırkyama şenliğine Gölcük kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük belediye başkanı Mehmet Ellibeş, UNESCO Türkiye Milli komisyon başkan vekili Prof. Dr. Muhtar Kutlu, halk eğitimi merkezi müdürleri ve diğer yetkililer katıldı. 3 gün devam eden 9. Uluslar arası Kırkyama Şenliğine; 65 Türk ve Güney Kore, Fransa, İspanya, Mısır, Kırgızistan, Makedonya ve ABD olmak üzere 7 yabancı ülkeden 18 kırkyamacı katıldı. Gölcük Belediyesinin 3 gün boyunca ücretsiz olarak dağıttığı ikramlar katılımcılar tarafından takdirle karşılandı.

  Sergilenen yelek ve ceketler; yabancıların yoğun istekleri üzerine ve işleri yapan kursiyerlerin ikna edilmesi sonucunda Güney Kore, Fransa ve İspanya’dan gelen kırkyama sanatçıları tarafından satın alındı. Ayrıca, usta öğretici Nevin Büyük tarafından, ‘Dokuma Teknikleri’ konusunda katılımcılara farklı uygulamalar gösterildi.

‘Dokuma Teknikleri’ konusunda katılımcılara farklı uygulamalar gösterildi.

   Bilecik’in en güzel şekilde temsil edildiği şenliğe Bozüyük’ten davet edilen usta öğretici Nevin Büyük, kursiyeri Emine Demir ile katıldı.Bozüyüklü kursiyerlerin yaptığı kırkyama işleri ve kıyafet tasarımlarının sergilendiği Bozüyük standı, yerli ve yabancı izleyiciler tarafından çok büyük ilgi gördü.

Bozüyüklü kursiyerler..

Sergilenen işlerden beğendiklerini satın almak isteyenler, Bozüyük standında satış yapılmadığından dolayı sitem ettiler.

Bozüyük standı

Etkinliğe davet edilen usta öğretici kendisini davet eden etkinlik komitesine ve kendi kursiyerlerine teşekkür etti.

Sedat Büyük

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here