Bu kin nefret ne zaman bitecek?

0
175

Yıl 680 Kerbela’da başlayan kavga halen İslam coğrafyasında çeşitli isimler altında ayrı ayrı İslam ülkelerinde mezhep çatışması acımasızca sürüyor.

Bu kin nefret göz yaşı ve savaşlar yüzlerce yılların birikimi.

Daha çok ölümler ve zülümleri alkışlayan halklar,  diktatörleri elleriyle yetiştirip dünya jandarmalarına boyun bükerek, diz çökerek, özgürlügünü satıp kardeş kavgasıyla yaşamayı, kan gölünde boğulmayı ve hatta  mülteci olup vatanını yurdunu evini barkını terketmeyi kader ve son çare olarak kabul edip huzuru avrupada aramaları çok düşündürücü ve islamcı teröristler diye anılmaları ise bir okadar üzücü ve esef vericidir.
*
Düşünen insan olarak sorgulamak eleştirmek ve her şeye evet dememek gerekir. Islam ülkelerinde olup bitenlere artık dur demenin zamanı gelmiş ve geçmektedir. Mesele islam dini değil üzücü olan islam ülkelerinin huzursuz, dengesiz adaletsiz ve hukuksuz bir sistemle yaşayıp yer yüzüne çirkin bir resim çizmesidir.
*
Önce Türkiye de sonra komşu ülkelerde ve yeryüzünde kin ve  nefretin son bulduğu. Sevgi barış dostluğun pekiştiği. Hoşgörünün hakim olduğu. Anaların  ağlamadığı, çocukların taciz ve katledilmediği huzurlu bir dünya yaratmak insan oğlunun kendi elinden, dilinden ve gönlünden geçer diyorum.

Saygı ve sevgilerimle hoşça ve dostça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here