Eylül umuttur

0
206

Eylül umuttur

Merhaba sevgili okurlar

Uzun bir aradan sonra yeniden Adige Panaroma okurları ile buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bizlere bu heyecanı yaşatan Adige Panaroma ailesine öncelikle teşekkür ederim.

Sizlere bu sayfalarda teknolojiden ekonomiye, kültür sanattan gastronomiye, gündelik hayattan özel söyleşilere kadar birçok konuyu taşıma gayretiyle yola çıkıyorum. Bu yolculukta bizi yalnız bırakmayan siz okuyucularımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.

Çarşıda işler karışık

Daha başlar başlamaz tadınızı kaçırmak istemezdim ama ne yazık ki ülkemizin gündeminden uzak yaşamak gibi bir lüksümüz yok. Piyasanın nabzını tutan biri olarak markette çarşıda her geçen gün ürünlerin fiyatlarının katlandığını görünce ne olacak bu gidişat diye sormadan edemiyorum. Dolar yerinde duramazken altın da buna bağlı olarak yükselişini sürdürürken, çoğu firma da üretimi durdururken; bireysel ve bilinçli bir tüketici olarak tüketimi azaltma yoluna gitmeyi ve kendimi çalışmaya, spora ve doğaya bırakmaya karar verdim.

Sahillerimizin yürek burkan hali

İstanbul’da yaşayan çoğu beyaz yakalının düşündüğü gibi elbette bu şehre iş dışında katlanabilecek, bile isteye bu kaosu çekmek isteyecek kişi çok azdır. Çoğu zaman kendimizi denize bırakmak, dalgaları izlemek hiç değilse bile yakınında bulunmak, kokusunu almak isteriz. Ancak ne yazık ki artık onu da yapamaz olduk. Bilenler bilir, zaman zaman bisiklete binerken Yeşilköy sahilinden geçmek durumunda kalırım. Ancak son zamanlarda manzara o kadar kötü ki inanın güzelim sahillerimizden dahi geçemez-yürüyemez olduk. Sahilde nargile keyfi yapan Suriyelilerin geçit vermez hareketleri ve kirlilik nedeniyle ne yazık ki bu şehirde yukarda saydığım aktivitelerden birinin üzerine istemsizce çizgi çektim.

Eylül umuttur

Aslında birçok şeyin başlangıcıdır Eylül… Okullar başlar, televizyonlar yeni sezona girer, birçok kişi tatilden döner, üretim kısmen daha çok artar, piyasa hareketlenir. Eylül ayının ülkemize şans ve bereket getirmesi dileğiyle, sakin ve mutlu günler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here