Gönüller Münih’te fethedildi

0
119

Adige Panorama Münih – Turan KAYA

Münih Öz Düğün Salonunda, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölge’sinin hazırlamış olduğu ‘Gönüllerin Fethi’ adında bir Program tertib ve icra edildi.

Sunuculuğunu Mikail Ayar’ın yapmış olduğu Program, IGMG Ingolstadt Şubesi Hafızlık Kursu öğrencilerinden M. Emir Yıldız’ın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Ardından mikrofona gelen IGMG Bölge İrşad Başkanı Abdulvasih Seydaoğlu hoca, Umrede bulunmasından dolayı Programa iştirak edemeyen Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan hocanın selamını iletip, salonu hınca hınç dolduran ve uzak-yakın, kar-kış demeden Programa iştirak eden tüm misafirlere teşekkürlerini arz etti.

Bu kısa selamlama konuşmasından sonra mikrofona ayağının tozuyla Umreden dönen Dursun Ali Erzincanlı geldi.

Dursun Ali Erzincanlı güzel hitabetiyle, Asrı Saadet’deki ve günümüzdeki olayları duygusal ve şiirsel olarak anlatarak, misafirlere unutulmaz bir gün yaşattı.

IGMG Ingolstadt Hafızlık Kursu öğrencisi Yusuf Kaya’nın güzel Kur’an Tilavetinden sonra mikrofona gelen Ömer Döngeloğlu hoca da Mekke’nin Fethindeki güzellikleri, Peygamber Efendimizin Mekkenin Fethinde savaşın kansız bitirilmesi yönündeki gayretini, Asrı Saadet’te vuku bulmuş olayları, Halifeler döneminde vuku bulan üzücü olayları güzel anlatımıyla izleyicilere sundu.

Döngeloğlu konuşmasında şöyle dedi: ‘Fetih, önce Gönüllerde başlar. Şu anki sıkıntılarımız, Gönüllerdeki Fethin yokluğundan kaynaklanmakta ve bu sıkıntılar bundan dolayı çoğalmaktadır.’

Sözlerini Dua ile bitiren Döngeloğlu’ndan sonra mikrofona gelen yine IGMG Ingolstadt Hafızlık Kursu öğrencilerinden B. İbrahim Baş’ın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ile Program son buldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here