Kadiköy’de ATA’ya saygı için 6,5 km SEVGİ ZİNCİRİ

0
220

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa yolculuğunun 78. yılında Kadıköy’de binlerce kişinin oluşturduğu “ATA’ya Saygı Zinciri” ile anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte her yaştan Kadıköylü, saygı duruşuna geçti…

kadikoyde-ataya-saygi-zinciri-11

Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa yolculuğunun 78. yılında binlerce Kadıköylü, Fenerbahçe-Bostancı arasındaki sahil şeridinde el ele vererek “ATA’ya Saygı Zinciri” oluşturdu. Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri’nin öncülüğünde beşincisi düzenlenen anma törenine katılan binlerce Kadıköylü, sabahın erken saatlerinde sahilyolunda toplandı.

kadikoyde-ataya-saygi-zinciri-8

HER YAŞTAN KADIKÖYLÜ BİR ARADA…

Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili arasındaki 6,5 km’lik sahil boyunca toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle el ele tutuşarak “ATA’ya Saygı Zinciri” oluşturdu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte her yaştan Kadıköylü, saygı duruşuna geçti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

kadikoyde-ataya-saygi-zinciri-10

DENİZDE GÖRKEMLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU…

Yediden yetmişe çok sayıda insanın katıldığı insan zincirine denizden tekneler, ellerinde bayraklarla destek verdi. Su jetlerinin denizde yaptığı gösteri geçişiyle sahil boyunca ve denizde görkemli görüntüler oluştu.

kadikoyde-ataya-saygi-zinciri-9

kadikoyde-ataya-saygi-zinciri-5

dsc_0749

dsc_0756

dsc_0786

dsc_0763

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here