Kemer 2017 yılının parlayan yıldızı olacak

0
125

Turizm sektörünün Duayen ismi POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ) Yönetim Kurulu Üyesi,KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı ) Başkan Yardımcısı ve Sherwood Club Kemer Genel Müdürü Ülkay Atmaca sektördeki gelişmelerin olumlu halde gitmesi neticesinde 2017 yılının Kemer için iyi bir yıl olacağını söyledi.Turizm yazarı Halil Öncü’ye sektördeki durumları değerlendiren Atmaca şu açıklamalarda bulundu :“Kemer 2016 yılına iyi başlamadı. Çünkü Kemer BDT ağırlığı yoğun olan bir desteinasyondu. Ancak bu arada iç pazara yönelik yaptığımız çalışmalarla bir artış sağladık. Özellikle Kemer iç Pazar ile bayram yerine döndü. Beklediğimiz sayılara ulaşamadık ancak Rusların Antalya’ya geliyor olması Kemer için en büyük avantaj. Çünkü Antalya2ya en çok BDT pazarı ve Rusların geldiği yer Kemer. Turizmde Kemer’in 2017 yılında parlayan bir yıldız olacağını düşünüyorum. Çünkü şu andaki görüntü, Chaterler serbest bırakıldı, Rus pazarında ciddi bir talep ve artış var. Bu artış da Kemer’e mutlaka çok ciddi bir şekilde artı yansıyacaktır.”  dedi.

Şu anda yaşadığımız en büyük sıkıntıların başında güvenlik ve terör olayları geliyor!

Son bir buçuk iki aydır durumun gayet iyi gittiğini de dile getiren Ülkay Atmaca, “  Sezon onuna gelindi artık. Havalar şansımıza çok güzel gidiyor. Ekimin ortalarına gelmemize rağmen son dönem Kemer’de inanılmaz muhteşem bir hava da var.  Kapanan tesisler var ama biz açığız. Ekim sonunda tesisimizi kapatmayı planlıyoruz. Rusya’dan charterların serbest bırakılması ile birlikte dengeler daha da oturmaya başladı. Bu kadar kötü şeyin arkasında iyi bir eylül ayı, iyi bir kurban bayramı ve iyi bir de ekim ayı geçiriyoruz. Şu anda yaşadığımız en büyük sıkıntıların başında güvenlik ve terör olayları geliyor. Huzurum ve barışın olmadığı yere insanlar gitmek istemiyor. Bu işler gerek yurt içinde gerekse de yabancı medyada biraz abartılıyor.  Bu nedenle özellikle Avrupa’da ciddi tedirginlikler var. Tek dileğim acilen bu ülkemize hak ettiği huzur ve barışın gelmesi . Başta ülkemiz ve sektörümüz için ve geleceğimiz olan çocuklarımız için ülkemize bir an önce huzur ve barışın gelmesi” dedi.

Antalya’ya bizim ne yapıp edip 13 Milyon turist getirmemiz gerekiyor!

2017 ile ilgili beklentilerin büyük olduğunu da sözlerine ekleyen Ülkay Atmaca, Özellikle Rus pazarındaki gelişmelerin çok olumlu olduğunu söyledi. Atmaca, “ Bu yüzden geleceğe daha olumlu bakabiliyoruz. İki ay öncesinden daha iyi durumdayız.  Yeni pazarlardaki arayışımızı hızlandırmamız gerekiyor. Bu sene herkes için, acenteci, tur operatörü içinde konaklama sektörü içinde hepimize bu yıl iyi bir ders oldu.  Çünkü konaklama sektörü birbirine bağımlı olduğu 64 sektör bundan ekmek yiyor. Antalya’ya bizim ne yapıp edip 13 Milyon turist getirmemiz gerekiyor. Görünen gerçek bu.  Bunun nereden nasıl geleceğine de gerek sivil toplum örgütleri, gerek yatırımcılar, gerek biz profesyoneller üzerimize düşeni yapacağız. Bu seneki gibi bir sezonu sektör ve Antalya kolay kolay atlatamaz. Bu yüzden 2017 ile ilgili acil önlem alıp bu sene % 48 gibi görünen eksiğin çok daha aşağılara düşürülüp en azından 2015 sezonu gibi Antalya2ya 11 ila 13 Milyon arasında turist getirmek için çok çalışmalıyız” diye konuştu.

Sherwood Club Kemer Genel Müdürü Ülkay Atmaca gelişmelerin olumlu halde gitmesi neticesinde 2017 yılının Kemer’in için iyi bir yıl olacağını söyledi

Sherwood Club Kemer Genel Müdürü Ülkay Atmaca gelişmelerin olumlu halde

gitmesi neticesinde 2017 yılının Kemer’in için iyi bir yıl olacağını söyledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here