Konsoloslar Münih’e veda ettiler

0
334

Adige Panorama / MÜNİH – Turan KAYA

Münih Başkonsolosluğu’nda görevleri sona eren Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, konsoloslar Recep Türk ve Nihan Uluoğlakçı onuruna başkonsolosluk rezidansında düzenlenen  veda töreninde  Başkonsolos Mesut Koç, konsoloslara plaketler verdi.

 

Münih Başkonsolosluğu’nda görevleri sona eren Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, konsoloslar Recep Türk ve Nihan Uluoğlakçı onuruna başkonsolosluk rezidansında bir veda töreni düzenlendi. Törene, başkonsolosluk görevlilerinin yanı sıra, yerel makamların ve Münih emniyetinin temsilcileri, basın mensupları, yabancı ülke diplomatları ve Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Törende konuşma yapan Başkonsolos Mesut Koç, konsoloslara başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek plaketler verdi ve bundan sonraki mesleki yaşamlarında başarılar diledi.

Başkonsolos Mesut Koç, esprili konuşmasıyla konukları kahkahaya boğdu. Deniz Ayşe Birdal (Çello) ve Sofia Gaidsheva (Piyano) ile konulara sunduklari müzik ziyafetiyle misafirler tarafindan  uzun süre alkışlandılar.   Başkonsolos yardımcısı Selçuk Eke Ankara’da, konsolos Recep Türk Aşkabat (Türkmenistan) ve konsolos Nihan Uluoğlakçı Ankara’da  görevlerine devam edecekler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here