Microsoft Surface Studio AiO bilgisayar duyuruldu!

0
130

Microsoft Surface Studio olarak adlandırılan yeni AiO yani hepsi bir arada bilgisayar duyuruldu. Yeni monitör tipi bilgisayarın detayları sizlerle.

Yazılım devi Microsoft, düzenlediği etkinlikte yeni bilgisayarını duyurdu. Apple tarafında Mac iddiaları günden güne artarken, Microsoft adeta bombayı patlattı. Microsoft tarafından üretilip satılacak olan ilk AiO bilgisayar dikkat çekici detaylara sahip.

Microsoft Surface Studio özellikleri!

İlk olarak cihazın fiyatından başlayalım. Profesyonel kullanıma uygun olarak geliştirilen Microsoft Surface Studio, 2999 dolardan başlayan fiyatlarla tüketicilerle buluşacak.

Alüminyum gövdeye sahip olan Surface Studio’da 28 inç büyüklükte PixelSense dokunmatik ekran bulunuyor. Ekranın kalınlığı ise sadece 12.5 mm. Yani oldukça ince olduğunu söyleyebiliriz. Hatta kendi rakipleri yani AiO bilgisayarlar arasında en ince olanı.

Ekran, Gorilla Glass cama sahip. 3:2 oranındaki ekranın keskinlik değeri ise 192 PPI seviyesinde. 28 inçlik bu dev ekranın çözünürlüğü 4500 x 3000 piksel. Microsoft ekran konusunda dersini çalışmış diyebiliriz. Ekranın altındaki özellikler de son derece dikkat çekici.

Surface Studio, gücünü dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciden ve NVIDIA GeForce 980M’den alıyor. 32 GB RAM ve 2 TB diske sahip olan bilgisayarda Dolby 2.1 hoparlör bulunuyor. Windows 10 işletim sistemli yeni bilgisayarın donanım özellikleri değişkenlik gösterebiliyor. 2999 dolardan başlayan fiyat etiketi, donanım seviyesine göre 4000 doların üzerine çıkabiliyor.

Kaynak: CNN Türk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here