Moosburg’ da yeni Türkçe Öğretmeni göreve başladı.

0
171
Adige Panorama  Moosburg – Turan Kaya
Moosburg’ da yeni Türkçe Öğretmeni  Göreve başladı.
 
Moosburg’ta üç ay önce göreve başlayan  Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğretmeni Metin Kaya  kısa dönem içerisinde hem Moosburg okul aile birliği ile hem de  Türk çocukları ile güzel bir iletişim kurmayı başardı.
Türkçe Öğretmeni  Metin Kaya Moosburg’ta yapılan önemli toplantılara katılarak Türkçe’nin  niçin önemli olduğunu vatandaşlarımıza detaylı olarak anlattı. Almanya’da yaşayan Türk vatadaşları olarak hem kendimiz hem de  çocuklarımız iki dili de çok iyi derecede bilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosluğu tarafından verilen  anadil ve kültür derslerinin vatandaşlarımız ve çocuklarımız için çok değerli ve önemli olduğuna değindi. Velilerin ilgilerinden memnun olduğunu dile getirdi.
Moosburg’lular yeni  Ditib Din Görevlisinden memnunlar 

Moosburg Ditib Mevlana Camii’sinde  3 ay önce göreve başlayan  Din Görevlisi  Fatih Özdemir hoca kısa zamanda Moosburg’lu vatandaşlar ile iyi diyalog kurarak kendisini sevdirdi.
Fatih Hoca, camide haftanın her gününde  bayanlara, yaşlılara, gençlere ve çocuklara  göre değişik saatlerde eğitici, öğretici dini programlar yapıyor ve kısa zamanda Moosburg’lu vatandaşlardan çok beğeni aldı.

Özdemir Hoca” Ben buraya sizlere dini bilgileri  öğretmeye ve anlatmaya geldim, sizler her konuda beni her zaman arayabilirsiniz” dedi.

Ditib Mevlana Camii İmam’ı Fatih Özdemir Hoca vatandaşlarımıza Paygamberimizin hayatını anlatırken sanki o günleri yaşamış gibi anlatıyor” hergün güzel kıssa anlatarak vatandaşı  güzel bilgilendirmeler yapıyor.
Ditib Moosburg Mevlana Camii Başkanı Muharrem Şöhmelioğlu” Yeni Göreve başlayan Din Görevlimiz Fatih Özdemir ve Türkçe Öğretmenimiz Metin Kaya ile önemli konularda her zaman beraber uyumlu çalışmalar yaptıklarını vatandaşlarımızın da hocalarımızdan çok memnun olduklarını söyledi.
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here