Münih BAU 2019 İnşaat Fuarı

0
405
Münih İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarına ” BAU 2019” ilk kez Türkiye’den 67 firma katılıyor. Branşında dünyanın en büyüğü olan, 45 ülkeden 2250 katılımcının yer aldığı her iki yılda bir yapılan ”BAU 2019 ‘ Fuarina 250 Bin ziyaretçi bekleniyor.
İki yılda bir Almanya’nın Münih kentinde yapılmakta olan ve dünyanın branşında en büyüğü sayılan, İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı ” BAU 2019”,14-19 Ocak 2019 tarihleri arasında, 200 Bin metrekare kapalı alanda 45 ülkeden 2250 ( bunlardan 842 si Almanya dışından) katılımcıyla gerçekleşmekte.


Milli katılımcı olarak Fuarda yer alan İstanbul Ticaret Odasının 2 ayrı salondaki (İTO) Standlarındaki 16 katılımcıyla , aralarında İhracatçılar Birliği (IMMIB) de olmak üzere Türkiyeden ilk kez 67 firma temsil edilmekte.

T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay’a ve Ticaret Ataşesine İTO Standında yönetim kurulu Başkan vekili Dursun Topcu ziyaret mülakatı verdi.

Uluslararsı Münih Fuarı Türkiye Temsilcisi Osman Bayazıt Genc’in verdiği bilgiye göre, inşaatın her farklı biriminde yer alan malzeme, teknolojinin mimari gelişmelerin sergilendiği bu yılki fuara katılan Türk Firmaları arasında, en ince mermer kaplama yapanlardan dünya 2. ile, otomatik otopark sistemleri buluş ve üreticileri 2 firma da yer alıyor. Bu yılki fuara doluluk sebebiyle katılamıyanlarıdan bir yedek liste oluşturulduğunu söyleyen Osman Genc, ziyaretçiler arasında 70 Bin olarak tahmin edilen mimarın,inşaatlarda tercih edecekleri teknoloji ve malzeme üzerinde karar verici olarak, ihracat amaçlı katılımcı Türk firmaları için önemine dikkat çekti. 
Fuarda, Türkiyeden gelen katılımcı standalarını Ticaret Ataşesi Ertem Çoban ile ziyaret eden T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, ilgililerden faaliyetleri ve beklentileri hakkında bilgi aldı.
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve yazı
Haber: Turan KAYA – Panorama Medya Münih

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here