“Yeni Yıla Merhaba Etkinliği” Münih Goethe Hotel’de yapıldı.

0
247

 

”Yeni Yıla Merhaba” etkinliği

Münih Türk Medyası ve TÜDEK işbirliğiyle düzenlenen ”Yeni Yıla Merhaba” davetine katılanlar, Türkiyede yaşanan terör olaylarına karşı birlik içinde duruş sergilediler.

Başkonsolos Mesut Koç yaşanan üzücü olayların etkilerinin buradaki vatandaşlara birlik içinde olmak gerektiği şeklinde yansıdığını bu toplantıda gördüğünü ifade etti.

Adige Panorama Münih – Turan KAYA

 

Münih Türk Medyası ile TÜDEK (Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu) işbirliğiyle Goethe Hotel Salonlarında düzenlenen yılın ilk etkinliği ”Yeni Yıla Merhaba” davetinde, basından Ali Mercimek (Hürriyet), Yüksel Üret (Türkiye), Zeki Ege (Yeni Posta), Volkan Ege (Merhaba), Hasan Yitgin (Yeni Posta), Muzaffer Kaplan (Adige Panorama), Cengiz Hocazade (Elele), Yemen Çaylar (serbest), Gülden Kılıç (Post), mazereti sebebiyle katılamadığını bildiren Hamide Türker gıyaben (Piyasa), Turan Kaya (Avrupa Haber) katılırlarken, Sivil Toplum Örgütü Dernek temsilcileri Mahir Zeytinoğlu (Tüdek), İsrafil Dursun (DEİK), Süleyman Aydın (Karadeniz/Trabzon), Hakkı Çeker (Bayburt), Aykan İnan (DİTİB), Eyüp Tanrıverdi (Türk Kültür Merkezi), Haşmet Acar (Atatürk Kültür), Fülya Kip (Halk Dernekleri), Sevgi Fırat (CHP Münih Birliği), Sezayi Toka (Mehmet Akif Kültür), Mustafa Kılıç (Mehmet Akif Kültür), Sami Demirel (Konyalılar), Feyruz Dursun (MÜSİAD), Recep Yerlikaya (Ditib Allach), Gökhan Erkılıç (Ditib Germering), Adalet Günel (Alman/Türk Engelliler), Cemal Güneş (Türk Gücü), Orhan Narlıoğlu (Avukat), Serdal Altuntaş (Avukat), Dr. Temel Nal (Avukat),Gönül Kurt (Avukat), Efe Sanlı (yeminli tercüman), Prof Dr. med. Güralp Ceyhan (Uni TUM), Dr. med. Mine Özer (Uni TUM), Prof. Dr. Latife Summerer (LMU), Dr. med. Ayhan Pulur ve eşi, Dr. med. Ayla Yüksektepe, Dr. med.Necdet Bulut, Hava Durukan (Ziraatbank), Özgür Taburcu (Denizbank), Nükhet Yerdekalmaz (Denizbank), Aylin Aykan (Piyanist), SU Turhan (yazar/komiser Pacha), Mahmut Türker (FDP ) ve T.C. Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Maiyette Başkonsolos Selçuk Eke, Muavin Konsoloslar Recep Türk, Uğur Küçüker, Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal, Sekreteryadan Şükrü Akçelik, Melaley Ferengiz davete katıldılar.

 

 

Toplantı açılışında duayen (aktiv en yaşlı medya mensubu) Orhan Tinengin davetlileri selamlarken, geçtiğimiz 2016 yılının ülke ve insanları için üzüntü dolu olaylara sahne olduğu ve farklı fikir, düşünce, inanış ve yaşam tarzını ve insan hayatını hedef alan her türlü teröre karşı olarak bugün burada birlikte olduğumuzu söyleyerek 2017 yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkonsolos Mesut Koç ta, sıkıntılı bir dönemden geçen Türkiyede yaşanan terörden burada yaşayan vatandaşların da etkilendiğini, bugün bu toplantıda biraraya gelen farklı dernekler ve düşünce sahiplerinin birlikte olarak teröre karşı duruş örneği verdiğini vurguladı. Başkonsolosluk olarak vatandaşa tüm imkanları kullanarak hizmet verdiklerini, bundan önce Münih’te açılan 3 seçim sandığından sonra Cumhurbaşkanlığı için yeniden sandığa gitme ihtimali olduğuna dikkati çekerek, yeni yılın ülke ve tüm vatandaşlara hayırlar getirmesi dileğiyle salondakileri kutladı.

Davetin düzenleyicilerinden TÜDEK Başkanı Mahir Zeytinoğlu da başta Başkonsolos ile ekibi ve toplantıya katılanları teker teker selamlayarak başladığı konuşmasında; daha önceki konuşmacıların sözlerine katıldı ve birlik içinde terörü lanetleyerek birlik içinde olduğumuzu vurguladı.

 

Medya mensubu G.Antepli Turan Kaya’nın ustalığıyla Goethe Hotel tarafından hazırlanan büfedeki lezzetlerin ikram edildiği yaklaşık 70 davetlinin katıldığı toplantı tanışma ve sohbet havası içinde devam etti.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here