Münih’deki F.R.E.E Turizm Fuarında Türkiye Standlarına yoğun ilgi

0
186

 

 

Adige Panorama – Münih Turan Kaya

Münih’te Her yıl düzenlenen ( F.r.e.e ) Turizm Fuarına bu sene de yoğun katılım var.

Fuar’da Türkiye’nin 6 bölgesin‘den 27 kalımcı Firma; 300 metrekarelik büyük görkemli standlarında oldukca yoğun ilgi gördü.

Münih’teki F.r.e.e Turizm Fuarına yaklaşık 60 ülkeden 1200 Turizmci firma katıldı. T.C Kültür Bakanlığı’nın Standında yer alan THY ve diğer Türk Firmaları görkemli tanıtımları ile Fuar′da odak noktası oldular.

Turizm Fuarı’nın açılış gününde T.C Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Münih Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu ve Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Osman Şahin Türk standlarını ziyaret ederek Turizm hakkında önemli bilgiler aldılar.

T.C Kültür Bakanlığı sorumlusu Frankfurt Kültür Ataşesi Osman Şahin, Fuarda ilk kez ” özel bir internet bağlantısı ile Fuara katılan Acenta ve Tur operatörlerine” reservasyon ve satış imkanı sağlandığını belirti.

Tur operatörleri ve Hotel işletmecilerin buluşma yeri olan Ulusal Standın’da Türkiye Kültür Bakanlığının hiç bir masraftan kaçınmadıklarını söyleyen Kültür Ataşesi Osman Şahin, Türkiye‘de sadece Deniz, Güneş, Kum arayanlar değil, çevreye duyarlı doğayı sevenler içinde tatil yapma imkanları ( Antalya Olimposta olduğu gibi ağaçtan yapılmış konaklamaların) olduğunu ve katılımcılarada tanıtımın yapıldığını belirtti.

Bu yılki Turizm hedefinin 2015‘te ülkeyi ziyaret eden 5,5 milyon Alman sayısını umduklarını belirten Ataşe Şahin, 2 Şubat‘ta Turizm ve Tur Operatörleri ile Ankara’daki buluşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ” komşunu da al gel” projesiyle 2023 yılında 50 milyon Turist sayısının gerçekleşeceğini sözlerine eklerken , korku yaratan yanlış algıya karşı Alman konukların ülkemize güvence içinde gelebileceklerinin anlatılmasında hepimize görev düştüğünün vurguladı.

Fuar‘da THY,nın görkemli standında Münih Müdürü Salih Bayraktar ” Dünya‘nın en fazla ülkesine uçan hava yolu olduklarını, 2023 için hedefimiz Uçak filomuzu 450‘e çıkartmak ve F.r.e.e Turizm fuarına gösterilen ilgiden çok memmun olduklarını belirti.

T.C Münih Başkonsolosu Mesust Koç, Kültür Ateşesi Osman Ṣahin, Münih Ticaret Ateşesi İsmet Salihoğlu ve Basın mensupları ile beraber, Ulusal Standta yer alan katılımcı Firma ve Kuruluşları ziyaret ederek bilgiler aldılar.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here