“Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu canım!”

0
114

Sinop, nükleer santrale karşı sesini tüm Türkiye’ye duyurmaya devam ediyor. Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle sekizincisi düzenlenen “Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu canım!” başlıklı Volkan Atılgan Sinop Fotoğrafları Sergisi, 5 Kasım’da Kalamış Parkı’nda görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Hükümetin enerji politikaları arasında ısrarla üzerinde durduğu dışa bağımlı nükleer enerjinin ülkemizden, özellikle de doğal ve kültürel mirası ile son derece önemli bir yer olan Sinop’tan alıp götüreceği güzellikleri vurgularken, yenilenebilir enerji kaynaklarının kirli nükleer güç santraline alternatif olması konusunda da duyarlılık oluşturmayı amaçlayan ve 70 adet eşsiz Sinop fotoğrafından oluşan sergi, bugüne kadar yedi kez gerçekleşti.

nukleer-mi-sinopa-mi-oldu-canim-2

SOSYO-KÜLTÜREL YIKIMA DUR DİYEBİLMEK İÇİN!..

Bu önemli misyonu gerçekleştirmek için tüm Türkiye’yi dolaşarak, Sinop’u hiç görmemiş insanlara var olan değerleri gösterip nelerin yitip gideceğinin altını çizen serginin ana hedefi  ise, santralin inşası ve faaliyete geçmesi halinde yok olacak doğa ve oluşacak sosyo-kültürel yıkıma dikkat çekmek ve bu yıkıma dur diyebilmek.

VATANIMIZDA BÖYLE CENNET KÖŞELER VAR…

Sinop halkı, doğa ve yaşamlarını sonsuza kadar engelleyecek olan bu projeye medeni bir biçimde, sakin sakin itiraz ederken; eşsiz Sinop karelerine belki de ilk defa bakan insanlara da “Bakın vatanınızda böyle cennet köşeler var ve yok olmak üzereler” diyerek seslerini duyurmaya ve Sinop’u tanıtmaya çabalıyor.

SENSİZ BİR EKSİĞİZ…

Sekizincisi Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen sergi, 5 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’de Kalamış Parkı’nda açılacak. Kamuoyu vicdanı ve tüm İstanbul halkı, “Sensiz Bir Eksiğiz” sloganı ile sergiye davet ediliyor.

nükleer

Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle sekizinci kez düzenlenen “Nükleer mi? Sinop’a mı? Oldu canım!” başlıklı Volkan Atılgan Sinop Fotoğrafları Sergisi, 5 Kasım 2016  Cumartesi günü Kadıköy Kalamış Parkı’nda sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here