Paraya boyun eğme! 

6
233

         Paraya boyun eğme! 

   Dolar / Euro Sterlin gibi para birimlerinin yeni Türk Lirası karşısında değerinin yükselmesi Türkiye’ye karşı yapılan ekonomik bir savaştır. Silahsız savaşın tehlikesi ve etkisi ulusların toplumsal düzenini bozup, paranın alım gücünü düşürüp, toplumsal huzursuzluk yaratmaktır. İflas eden işletmelere akbabalar gibi göz koyarak fırsattan faydalanıp halkı ekonomik olarak esir almaktır.
**
  Bu kirli ekonomik savaşa boyun eğmemek gerekir. Türk milleti artık kendi yağı ile kavrulmasını öğrenmeli. Son 50 yıl içinde darbeler ve ekonomik krizlerle, Türk halkının sosyal, ekonomik, psikolojisini bozmak isteyenlerin iç ve dış güçlerle sürekli hasta adam Türkiye yaratıp. Psikolojik Kemoterapi uygulayan. Apo/Fetö/Hizbullah gibi terör unsurlarını ülkenin başına bela edip, dini ve milli duyguları ön plana çıkarıp, mezhep çatışması veya etnik köken gibi unsurlarla halkımızı galeyana getirilmeye çalışılmaktadır.
**
  Artık Türk halkı bu kirli ekonomik ve psikolojik oyunlara müsaade etmeyecek daha güçlü daha bilinçli, üretken, akılcı yolları tercih edip emperyalist güçlerin oyunlarını bozacaktır.
**
  Siyasi görüş ve düşüncemiz ayrı olabilir ama o güzel dağlar, taşlar, ovalar, denizler, ırmaklar hepimizin beraber koruyup değerlerimize sahip çıkmalıyız.
***
  Barut kokusu değil çiçeklerin güllerin kokusunu aynı atmosferde koklamak istiyorsanız…! Hep beraber; el ele verip, tek bilek, tek yürek olup. Milli eğitim, milli hukuk, milli üretim, milli teknoloji, milli tüketim, milli güç birliği ile bu krizi beraber aşarız.
***
  ABD’nin 20 trilyon dolar borcu var.
Tahmini 450 milyar dolar borcu olan Türkiye, yaraltı ve yer üstü kaynaklarını madenlerini işleterek borcunu rahat öder. Yeter’ki ümidimizi kaybetmeyelim. Çalışıp üretelim.
**

Paraya boyun eğme..! Gün, birlik beraberlik günü.! Bu tür ekonomik saldırı ve planlar 50 yıldır var. Türk milleti olarak sabırla mücadele ederek yine biz kazanırız.

                                            Saygılarımla
                         Hoşça ve dostça kalın sevgili okuyucularım,
                                             Necati Aydın

6 YORUMLAR

  1. Elinize yüreginize sağlık akcį bir dille yazılmış. Ekonomok krizler son 60 yılda ülkemizi maddi ve manevi olarak zor durumlara düşursede Türk milleti bu zor günleride aşacaktır.

  2. Elinize yüreginize sağlık akcı bir dille yazılmış. Ekonomok krizler son 60 yılda ülkemizi maddi ve manevi olarak zor durumlara düşursede Türk milleti bu zor günleride aşacaktır.

  3. Ekonomok krizler son 60 yılda ülkemizi maddi ve manevi olarak zor durumlara düşursede Türk milleti bu zor günleride aşacaktır. Elinize sağlık.

  4. Ellerinize sağlık umud ediyoruz’ki herşey yoluna girecek. Ülkemiz istihrarlı kararli bir şekilde ekonomiyi yükseltecektir. Siyonizmin oyununa gelmeyecektir. Bu krizide karşıda hep beraber mücadele edeceğiz.

  5. Mehmet Coşkun Sevgili Dostum İşte Bu Yüzden Ayrıştığımız Gibi Birleşmeliyiz Diyorum Bataklığı Ancak Bu Şekilde Kurutabiliriz Size Sonuna Kadar Katılıyorum…Millet Olduğumuzu Hep Birlikte Çok Güçlü Olacağımızı Sabırla Kim Olursa Olsun Anlatmalıyız Bizler Bunu Başarabiliriz…

  6. Aynen Sevgili Dostum, Artık Bu İşin Sağı Solu, Açığı Kapalısı,Sunnisi Alevisi,Türkü Kürdü,Çerkezi Arnavutu Kalmadı Sorun Sadece Ülkemiz,Nasıl Yavaş Yavaş Ayrıştıysa Bu Millet Şimdi Yine Kırmadan Üzmeden Ötekileştirmeden Yavaş Yavaş Birleşmeliyiz,Çünkü Sorun Hepimizin Başka Vatanımız Yok Hep Birlikte Çıkabiliriz Bu Hengameden, Hepimize Sabır Gerekli, Herkesle Bir Yolunu Bulup Selamlaşıp Barışmalıyız Gurur Yapmadan Dışlarmış Gibi Tepeden Bakmadan…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here