Ege Denizinde 6.3 büyüklüğünde deprem

0

 

 Saat 15:28 sıralarında Ege Denizi açıklarında bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 6.3, AFAD ise 6,2 olarak açıkladı.Depremin merkez üssünün ise İzmir’in 85 kilometre kuzeybatısı olduğu bildirildi. Depremin derinliği ise yerin 10 kilometre altı olarak açıklandı.

Ege Denizi açıklarında 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir’in yanı sıra Marmara bölgesinde de hissedildi. Sarsıntılar; İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Edirne’den de hissedildi. Deprem söz konusu bölgelerde paniğe neden oldu.  Depremde, şimdiye kadar gelen bilgilere göre, can kaybı yaşanmadı. Deprem üssüne en yakın yer olan İzmir’in Karaburun ilçesinde ise artçı sarsıntılar sürüyor.

Deprem İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Bursa  ve Yunanistan’da hissedildi. Yakınlarını aramak isteyenler telefonları kilitledi.

Depremin büyüklüğüyle ilgili Avrupa’dan da açıklama var. Türkiye’nin batısındaki depremin 6 büyüklüğünde olduğunu duyuruldu, depremin merkez üssü İzmir’in 84 kilometre kuzeybatısı.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), sarsıntının büyüklüğünü 6 olarak verdi. EMSC verilerine göre depremin merkez üssü İzmir’in 84 kilometre kuzeybatısı.

Yunanistan ise Midilli ve Samos adalarının yakınında gerçekleşen sarsıntının şiddetli şekilde hissedildiğini açıkladı.
Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6.3 olarak duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here