Türkçe Dil Eğitimi İçin Birlik Olmalıyız…

0
197
Münih Bodensee str 228 numarada bulunan Türk Kültür Merkezi velilere Türk dersleri bilgilendirme  Toplantısı  düzenledi.
STK dernek  başkanları ,veliler
Toplantı dernek  Başkanı Eyüp Tanrıverdi’nin  davete katılanları selamlama  konuşması ile başladı. Progama T.C. Münih Başkonsolosu  Mehmet Günay, T.C. Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır’ LMU Türkçe dersleri öğretim hocası Doç. Dr. Özlem Tekin, STK dernek  başkanları ve çok sayıda vatandaşlar katıldılar.
 Eyüp Tanrıverdi burada yaşayan çocuklarımızın orta öğretimden sonra Türkçe dersi alarak  devam etmesinin ve yüksek tahsil eğitiminin önemini belirterek , Türk gençlerinin daha iyi yerlere gelmesi gerektiğini vurguladı. ”Okumuş tahsil görmüş olan başarılı çocuklarımızı  gördükçe bizler daha mutlu ve huzurlu olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
T.C. Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi  Mustafa Çakır” Okumanın iyi bir eğitim almanın önemine çok detaylı misaller vererek salondan bol bol akış aldı.
LMU Türkçe dersleri öğretim üyesi  Doç. Dr. Özlem Tekin” Bavyera’da yaşadığınız kasaba ve şehirlerde örnek  12 Türk aileleri ile okul yönetimine baş vurulduğunda  okulda özel bir sınıf açılıp Türkçe derslerinin verilebileceğini hatırlattı”.
Doç. Dr. Özlem Tekin
T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay konuşmasında ailelerden en büyük yatırımın  kendi çocuklarına eğitime  yapmalarını önemle  izah etti.
T.C. Münih Başkonsolosu  Mehmet Günay, T.C. Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır Turan Kaya
Yapılan İkram ve Samimi çay sohbeti eşliğinde  program son buldu .
Haber : Turan Kaya
            Münih

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here