Türkiye’nin ilk A tipi sertifikalı, en kapsamlı ağız ve diş sağlığı hastanesi: Dentakademi

0
193

Maltepe Dentakademi’de dişçi korkusuna son..

Ceyhun Diribaş –

İstanbul Maltepe’de kurulan Türkiye’nin ilk A tipi sertifikalı Diş Hastanesi Dentakademi Maltepe’de hizmetlerine devam ediyor. Umut Arıkan, Emrah İpek, ve Göker Taşkınsu ortaklığında kurulan hastanenin 2 . lokasyonu, ISO 9001:2008 kalite belgeli, en kapsamlı ağız ve diş hastanesi olma özelliğini taşıyor.

thumbnail_tomografi

 

1500 m2’lik alanda tam donanımlı 1 ameliyathane, genel anestezi ve sedasyon ünitesi, 2’si çene cerrahisi olmak üzere toplam 14 ünit, 25 uzman hekim, teknoloji ürünü panaromik, sefalometrik ve 3D volümetrik tomografi ve röntgen cihazları ile hasta ihtiyaçlarına haftanın 7 günü, 09:00 – 23:00 saatleri arasında cevap veren Dentakademi ,özellikle dişçi korkusu yaşayan hastaların uğrak yeri konumunda. Dişçi kokusu olan hastalar Sedasyon yöntemi ile uyutuluyor, tedavi sonrasına herhangi bir rahatsızlık duymadan günlük hayatlarına devam edebiliyorlar.

thumbnail_cocuk-alan%c2%a6

Hastanenin Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) katı, çocuk hastalar için özel olarak dizayn edilmişi İçinde bir oyun parkının olduğu, duvarları çizgi ve süper kahramanlarla kaplı bekleme salonu ve klinikleri ile minik hastalarım kendilerini evlerinde hissetmeleri, tedavileri öncesi olası korkularının üstesinden gelmeleri hedeflenmiş.

thumbnail_a0a5f3ee-23db-4ef7-977a-e710344f4c11

Dentakademi kurucularından Umut Arıkan, “Ağız ve diş sağlığı alanında koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini ileri düzeyde, yaygın ve bütünleşik bir yapı içinde, uygun ekonomik koşullarda topluma sunmayı kendilerine amaç edindiklerini, dişçi korkusu olan hastalarında yeni yöntemler sayesinde tedavilerinin yapılabildiğini ” belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here