Mobilya Sektörünün Yeni Rotası Eskişehir Mobilya Fuarı Başladı

Mobilya Sektörünün Yeni Rotası Eskişehir Mobilya Fuarı Başladı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası’nın katkıları beraberinde, Eskişehir Mobilya Sanayi Kümelenmesi Derneği’nin iş birliği ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan Eskişehir’in ilk profesyonel mobilya fuarı olan Eskişehir Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Yan Sanayi Fuarı ETO – TÜYAP Fuar Merkezi’nde başladı.

23-27 Mart 2022 tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenecek olan fuarda mobilya sektörünün saygın üretici ve ithalatçı firmaları yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonelleri ile 5 gün boyunca bağlantı kuracak ve önemli iş birliklerine imza atacaklar.

Eskişehir mobilyası çok konuşulacak

Fuarın açılışında konuşan Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Eskişehir mobilyasının potansiyelini açığa çıkarmayı hedefleyerek yola çıktığımız, Eskişehir’in ilk mobilya ihtisas fuarında Eskişehir’in önemli üreticilerini, yurt dışından 27 farklı ülkeden ve yurt içinden 20 farklı şehirden gelecek 25.000 sektör profesyoneliyle buluşturacağız. Eskişehir’de mobilya sektöründe faaliyet gösteren önemli katılımcıların olumlu iş bağlantıları kurarak şehir ve bölge ekonomisine artı değer kazandırması için fuarla ilgili hazırlıklarımızı aylardır sürdürdük, bugün ise çok değerli destekçilerimiz ve iş birlikçilerimizle beraber fuarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Fuarımızı destekleyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, bereketli bir fuar geçirmeyi diliyorum” dedi.

Güler: Eskişehirli üreticilerin bir araya gelmesi önemli

Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Fuar Kongre Merkezi Başkanı Metin Güler, mobilya sektöründeki üreticilerin bir araya gelip birlikte iş yapabilmelerinin öneminin altını çizdi. Mobilya sektöründe daha önce Eskişehir’de fuarlar yapıldığını ancak bunların yeterli alt yapısı olmayan mekanlarda ve panayır şeklinde organizasyonlar olduğunu belirten Güler, mobilya sektöründe Eskişehir’de ilk kez profesyonel bir fuar düzenlendiğini ve fuarda stant açan firmaların tamamının Eskişehir’deki üreticilerden oluştuğunu söyledi. Güler, fuarın mobilya sektöründeki firmalara hem rekabet hem de ürünlerini tanıtma fırsatı sağladığını belirterek, katılımcı firmalara ve fuarın düzenlenmesine katkı sağlayan kuruluşlara teşekkür etti. 

Sektördeki önemli üreticiler fuardaki yerini aldı

Mobilya sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan bölgenin, tasarım, kalite ve üretim kapasitesinin görücüye çıktığı fuarda; modern mobilyalardan, mutfak ve banyo mobilyalarına, ofis mobilyalarından, bebek ve genç odası mobilyalarına, yatak ve baza gruplarından, bahçe mobilyaları, masa, sandalye ve aksesuarlara kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren katılımcılar ürün ve hizmetlerini sektör profesyonellerinin ve ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Yerli ve yabancı ziyaretçi ilgisi 

Hollanda, Kanada, Almanya, İrlanda, Bulgaristan, Arnavutluk, Kosova, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan, Irak, Libya, Mısır, Ürdün, Filistin, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Gana, İngiltere, Mauritius, Nijerya, Pakistan, Sudan, Sierra Leone, Togo ve Uganda’dan kayıt yaptıran profesyonel ziyaretçiler için yeni ihracat bağlantıları kurulması için önemli bir platform görevi üstlenecek. Ayrıca yurtiçinden 20 farklı şehirden gelecek sektör profesyonelleri Eskişehir Mobilyasının gücünü yerinde görme imkanı bularak yeni iş anlaşmalarına zemin hazırlayacak.

Fuar beş gün boyunca açık olacak

23 – 26 Mart 2022 tarihleri arasında 10.00 – 19.00, 27 Mart’ta ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında açık olan Eskişehir Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Yan Sanayi Fuarı  www.eskisehirmobilyafuari.com web sitesinden doldurulacak e-davetiye ile ücretsiz ve sıra beklemeden ziyaret edilebilecek.

Ticaret için önce sağlık

Düzenlediği fuarlar aracılığıyla çok sayıda sektörün gelişimine yön veren Tüyap, her fuarda uyguladığı COVID-19 tedbirlerini Eskişehir Mobilya Fuarı’nda da titizlikle uygulayacak. Sağlık Bakanlığı ve TOBB’un yönergeleriyle katılımcı ve ziyaretçilerine temassız ve sağlıklı fuar ortamı yaratacak.  Katılımcılar ve ziyaretçiler fuarın web sitesinden alacakları online davetiye ile girişte temassız bir şekilde fuar alanına alınacak.